Przyszła Wiosna :)

drogowskaz przyrodaPo długiej zimie, choć może niezbyt śnieżnej, ale mroźnej w końcu mamy w Wiciu wiosnę. Powoli budzą się do życia roślinki. Jeszcze jakby nieśmiało ale stanowczo wśród łąkowych suchych traw, na nielicznych łysych placach pośród leśnych drzew, widać wschodzące, zielone i pełne życia kłącza. Rozkwitają rzadko jeszcze kwiaty, jakby zapowiedź niedługiej już eksplozji roślinnego życia.

Czytaj dalej

Wczasy nad morzem z jeziorem w tle

Miejscowość Wicie ma to coś, czego niejeden kurort może pozazdrościć. Pełen dostęp do morza, piękne sosnowe lasy, pola i dzikie łąki oraz na dodatek niezwykle malownicze i zarazem pełne tajemnic przybrzeżne jezioro Kopań. Często turyści rezerwując wczasy w ośrodkach po przyjeździe ze zdziwieniem odkrywają, że jest tu tak duże jezioro co dodatkowo uatrakcyjnia pobyt nad morzem, szczególnie zapalonym wędkarzom i wielbicielom sportów wodnych.

Dla wczasowiczów którzy chcą mieć w bliskim zasięgu zarówno morze jak i jezioro najkorzystniejszym rozwiązaniem jest rezerwacja domków lub kwater na ulicy Wczasowej, która kończy się ok. 300 m od tego akwenu.

Czytaj dalej