Domki letniskowe, ośrodki wczasowe – szeroki wybór w Wicie – Poradnik turystyczny

tablica miejscowości wicieWicie jako nadmorska miejscowość turystyczna proponuje w sezonie letnim szeroki wybór miejsc noclegowych, dla różnorodnego grona osób poszukujących odpowiedniego miejsca na swoje wczasy.

Ośrodki wczasowe mniejsze lub większe znajdziemy w Wicie niemal wszędzie. Zaczynając od dużych domów wczasowych oferujących apartamenty wieloosobowe, eleganckie pokoje, poprzez ośrodki z luksusowymi domkami drewnianymi a kończąc na prywatnych pokojach, przyczepach czy polach namiotowych.

Dzięki tak bogatemu wyborowi wczasowicz poszukujący kwatery w Wiciu nie powinien mieć problemu z odpowiednim doborem standardu noclegu do własnych możliwości finansowych. Oferta jest bardzo zróżnicowana. Na wstępie należy zaznaczyć, że zdecydowana większość kwater czynna jest tylko w okresie letnim, poczynając od miesiąca maja do końca września, choć zdarzają się wyjątki. Większość obiektów ma mocno rozbudowaną infrastrukturę dzięki temu sprostać mogą różnorodnym potrzebom wczasowiczów.

domki drewniane ostoja

Domki letniskowe OSTOJA, tel. 795 418 952, www.ostoja-wicie.pl

Delfin w Wicie nad morzem

Domki letniskowe DELFIN, 200 m od morza, tel. 607 930 592, www.wiciedelfin.pl

Ośrodki wczasowe oferują oprócz miejsc noclegowych rozmaite atrakcje dla swoich gości. Dysponują placami zabaw dla dzieci, altankami wypoczynkowymi gdzie można w ciszy odetchnąć przy rodzinnym grillu, własnymi świetlicami. Coraz więcej obiektów proponuje plenerowe siłownie z przyrządami kulturystycznymi dla poprawy sylwetki, a nawet baseny dla gości z ciepła wodą.

W miasteczku najbardziej dominującym rodzajem kwater wczasowych są ośrodki domków letniskowych. Doskonale wyposażone i przygotowane przedstawiają ciekawą propozycję spędzenia udanego wypoczynku nad morzem. W domkach z pewności znajdziemy autonomiczne aneksy kuchenne lub kuchnie z prawdziwego zdarzenia, doskonale wyposażone, gdzie przyrządzenie własnego, nawet wymyślnego posiłku nie nastręczy żadnych większych trudności.

ośrodek wczasowy coral

Ośrodek Wczasowy CORAL, 250 m od morza, tel. 515 843 555, www.coralwicie.pl

dom goscinny jaks

Dom Gościnny JAKS, tel. 601 656 580, www.jakswicie.pl

Standardem jest aby każdy domek wyposażony był we własną niezależną łazienkę z toaletą, prysznicem, wc itp. W większości domków znajdziemy telewizory lcd z dostępem zarówno do telewizji naziemnej jak i do bogatej oferty kanałów telewizji satelitarnej. W dobie wszechogarniającej komputeryzacji i dostępu do sieci coraz więcej ośrodków proponuje bezpłatne wi-fi oraz internet przez tv.

Większość obiektów posiada własne parkingi choć są i takie, które proponują swoim gościom miejsca parkingowe poza terenem posesji. Domki udostępniane przez ośrodki różnią się ilością osób, które mogą w nich przebywać, co ma niewątpliwy wpływ na cenę wynajmu. Znajdziemy domki 3, 4 osobowe jak i domki, które pomieszczą nawet i 10 osób. Są to z reguły duże piętrowe drewniane domy, atrakcyjnie wyposażone przez co podnoszą się niewątpliwie standardy pobytu i poziom komfortu użytkowania.

pensjonat dom Jantar

Dom Gościnny JANTAR, tel. 502 505 512, www.jantarwicie.pl

ośrodek wypoczynku czarski

Ośrodek Wczasowy CZARSKI, tel. 509 205 513, www.czarski.com.pl

Natomiast duże, murowane domy gościnne i wczasowe na terenie Wicie nie odbiegają zasadniczo ofertą od poziomu oferowanego przez ośrodki domków. Tu też znajdziemy zarówno małe 2 osobowe pokoiki jak i kilkupokojowe, całościowo wyposażone apartamenty. Jedyną z różnic może być dodatkowa oferta posiłków w takim typie noclegów, na stołówkach w które takie obiekty w większości są wyposażone.

Często też większe domy wczasowe organizują imprezy integracyjne dla gości oraz wycieczki w różne rejony Pomorza Zachodniego. Ceny noclegów w Wiciu nie odbiegają całościowo od poziomu cen oferowanych na polskim wybrzeżu, a w sezonie letnim są wręcz standardowe lub nawet niższe, co wychodzi na plus co do wyboru miejscowości Wicie przy planowaniu urlopu.

domki letniskowe marina

Domki letniskowe MARINA, tel. 507 191 925, www.domkimarina.pl

dom pensjonat poranek

Dom Gościnny PORANEK, tel. 602 730 355, www.poranek.net.pl

Wczasy nad morzem w Wicie – Garść porad

Dla osób planujących wczasy w Wicie mam garść porad aby wybór, rezerwacja a później sam pobyt były przyjemnością a nie pasmem utrapień. A więc przede wszystkim planując wczasy proponuję już w miesiącach zimowych, najlepiej po nowym roku ( wtedy większość ośrodków będzie już miała zaktualizowaną ofertę ) dokonać rezerwacji w wybranym obiekcie.

pokoje ośrodka zacisze

Ośrodek ZACISZE – Pokoje i pole namiotowe, tel. 601 860 474, www.zaciszewicie.pl

osrodek wypoczynkowy baltyk w Wicie

Ośrodek Wypoczynkowy BAŁTYK, tel. 501 717 812, www.baltykwicie.pl

Im bliżej wiosny a później lata, coraz trudniej wyszukamy zadowalającą nas kwaterę a z dnia na dzień może nie być możliwości zakwaterowania lub nocleg okaże się „niewypałem”, czego nikomu nie życzę. Warto szczegółowo poznać ofertę, którą przedstawia dany ośrodek, spytać o wszystkie dodatkowe koszty, poinformować przy zamawianiu noclegu w jakiej ilości osób planujemy przyjechać, czy zawitamy z małymi dziećmi czy bez. Jest to ważne bo czasami ośrodki, szczególnie większe domy wczasowe, oferują zniżki na małe dzieci, więc warto pytać.

Szczególnym zagadnieniem są wczasy ze zwierzątkami. Często posiadamy psa, lub kota i wyjeżdżając na urlop musimy je ze sobą zabrać. Tu już nie jest tak różowo. Większość ośrodków i to nie tylko w Wiciu ale i na całym wybrzeżu w sezonie nie akceptuje pobytu z pupilami lub pobiera za nie dodatkowe opłaty. Więc przy rezerwacji kwatery proponuję obowiązkowo pytać osoby zainteresowane, o możliwość pobytu z psem aby po przyjeździe uniknąć przykrych sytuacji.

ośrodek domków Klif

Domki letniskowe KLIF, tel. 507 093 372, www.klif-wicie.pl

ośrodek wczasowy Rafmil w wiciu

Domki – Pokoje RAFMIL, tel. 601 420 906, 505 233 010, www.rafmil.pl, www.domki-wicie.pl

Warto też zaczerpnąć informacji czy w wybranym obiekcie jest np. możliwość gry w piłkę, swobodnego grillowania, rozpalenia ogniska czy przyjazdu np. w dwa samochody jeśli istnieje taka potrzeba. Warto też popytać właściciela czy pokój lub domek ma odpowiednie wyposażenie w aneksie kuchennym, czy posiada wszystkie niezbędne dla pobytu udogodnienia ( pościel, komplet sztućców czy garnków itp. ).

Ile ludzi na świecie tyle potrzeb. Każdy z nas ma różne wymagania i każdy oczekuje czegoś innego od miejsca wakacyjnego pobytu do którego się udaje. Dlatego zachęcam do zadawania pytań przy rezerwacjach kwater, bo tylko transparentność i wymiana własnych oczekiwań pomiędzy zainteresowanymi stronami we właściwy sposób zaowocuje pewną i bezproblemową rezerwacją. Tymczasem jeśli zadajesz sobie pytanie czy warto wybrać się na wczasy do Wicia ? Czy to miejsce do mnie pasuje i jakie oferuje atrakcje, proponuję ci zapoznać się z wpisem Wczasy nad morzem – dlaczego Wicie ?

Myślę że ten niedługi artykuł w postaci poradnika pozwoli wam zminimalizować ewentualne problemy i usprawni pobyt w nadmorskiej wsi Wicie, tak abyście wynieśli z własnych wczasów maksimum radości i spełnienia, czego z całego serca wam życzę.

dom bałtycki pokoje

Apartamenty Dom Bałtycki, tel. 799 119 922, www.dombaltycki.pl

ośrodek wczasowy Pod Grusza

Ośrodek wypoczynkowy POD GRUSZĄ, tel. 691 518 325, www.podgruszawicie.pl

pensjonat domek w kratke

Domek w Kratkę, tel. 602 404 908, www.domekwkratke.pl

domki wczasowe U Danki

Domki letniskowe U DANKI, tel. 501 354 319, www.danka.letnik.pl

Domki letniskowe Wiciowe Chaty

Domki Letniskowe WICIOWE CHATY, tel. 502 553 239, www.chaty.infowczasy.pl

Podziel się !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *